Customer Relationship Experience

Wydaje się być oczywistym, że klienci są podstawą rozwoju każdej organizacji i powinni być w centrum jej uwagi. Łatwo jednak jest popaść w postrzeganie ich jako środka do osiągnięcia celu jakim jest dobro naszej własnej firmy. Niestety takie myślenie nieuchronnie prowadzi do stopniowego zaniedbywania klientów i w konsekwencji negatywnego wpływu na organizację. 

Relacje z klientami to dla wielu firm być albo nie być na danym rynku. Zadowoleni klienci to większe zyski ale nie tylko, to również więcej referencji i poleceń co przekłada się na większą bazę klientów i lepszą opinię o firmie na rynku, co znowu prowadzi do prospektów i lepszych kandydatów chętnych do pracy w firmie (a to z kolei sprawia, że nasi obecni pracownicy są bardziej zadowoleni ze swojej pracy… i wracamy do początku procesu). Mimo to wiele firm nie tworzy ani nie udoskonala procesów zarządzania relacjami w klientem, które zapewniłyby klientom całkowitą satysfakcję ze współpracy oraz korzystania z usług i produktów oferowanych przez firmę.

Dzięki temu, że konsumenci mają możliwość łatwego i natychmiastowego wyszukiwania, porównywania i kupowania produktów i usług, można odnieść wrażenie, że lojalność wobec marki i firmy jest zamierzchłą przeszłością. Ale czy na pewno? Otóż nie! Okazuje się, że według badań konsumentów ponad 90% z nich uważa się za bardzo lojalnych wobec swoich ulubionych marek.*

Koncepcja CRE kieruje uwagę na różne istotne aspekty, w tym na konieczność bezpośrednich relacji między klientami i handlowcami, istotę utrzymania obecnych klientów, a także konieczność budowania długoterminowych relacji z klientami – zamiast jednorazowych transakcji – w celu zwiększenia rentowności organizacji i zbudowania przewagi konkurencyjnej, zwłaszcza w dzisiejszej, coraz bardziej konkurencyjnej gospodarce.

CRE to nie jedynie systemy CRM… to również nie tylko zwykła komunikacja ze strony organizacji w celu zrozumienia zachowań klienta. CRE to kompleksowa strategia, która obejmuje proces pozyskiwania określonych klientów, zatrzymania ich jako stałego klienta i współpracy z nimi w celu stworzenia wyróżniającej wartości zarówno dla naszej firmy jak i samego klienta. Wymaga zintegrowania działań marketingu, sprzedaży i obsługi klienta, aby osiągnąć najwyższe kompetencje i skuteczność w dostarczaniu wspomnianej wartości.

cheerful colleague desk 1169953

Kurs jest przeznaczony dla osób zajmujących się sprzedażą lub rozwojem biznesu w celu poprawy istniejących umiejętności i opracowania nowych technik dla zwiększenia satysfakcji klientów. Szkolenie pozwala na zmianę podejścia do klienta i tym samym zapewnia nowe i praktyczne sposoby przekształcania każdego spotkania sprzedażowego w szansę na wygraną, sprawia, że obsługa klienta jest odpowiedzialna i oferuje nowe sposoby twórczej pracy z klientami w celu oferowania bardziej dopasowanych produktów i usług mających dać realną wartość obu stroną.